<сценарий ID = "поставка-дро-комплект" SRC = "https://cdn.hunterdelivery.com/scripts/draw_script.js" OnLoad = "JavaScript: renderDelivery ( '5d909a6b7ae84')"> Онлайн калькулятор для споживачів газу в Україні - Obzor24

Онлайн калькулятор для споживачів газу в Україні

Онлайн-ресурс «Газ Правда» добре відомий жителям України. На сторінках сайту споживачі природного газу можуть ознайомитися з діючими тарифами, дізнатися про субсидії на газ 2020 року, поставити питання експертам порталу. Є і ще одна корисна функція – калькулятор, створений розробниками сервісу.

Що таке газовий калькулятор?

За допомогою калькулятора можна за кілька хвилин перевірити правильність сум, нарахованих за споживання газу, а також списання субсидій, які не були використані за опалювальний сезон. Допоможе він і людям, у яких, згідно виставленої квитанції, утворилася заборгованість за газ.

Користуватися калькулятором дуже зручно. В спеціальні поля необхідно внести відомості про обсяг витраченого ресурсу, суму, що підлягає оплаті по рахунку, а також розмір субсидії, якщо вона була надана.

Газовий калькулятор дозволяє проконтролювати правильність нарахування абонентської плати, переконатися в тому, що рахунки виставляються в суворій відповідності з законодавством України. Адже випадки завищення тарифів у квитанціях зустрічаються досить часто. Перевірка даних на спеціальному сервісі допоможе усунути такі ситуації. Якщо калькулятор показує суму менше тієї, яка значиться в рахунку, абонент має право пред’явити претензії і вимагати провести перерахунок.

Нюанси субсидування споживачів

Консультаційний центр «ГазПравда» був створений за ініціативою учасників ФРНГ, у яку входять провідні підприємства нафтогазової галузі України. Фахівці порталу чудово розуміються будь-яких питаннях, що стосуються споживання та оплати природного газу. Практично всі вони дотримуються думки, що списання сум, заощаджених українцями за опалювальний сезон, є дискримінаційним. Це несправедливо щодо людей, які потрапили під монетизовані субсидії та економно витрачали природні ресурси.

Як відомо, в опалювальному сезоні 2019 існувало два різновиди нарахування дотацій: монетизована та псевдомонетизована. В першому випадку кошти українцям не видавалися: вони одразу надходили на рахунки постачальників газу. З березня 2019 року гроші вже видавалися споживачам готівкою або переказувалися їм за безготівковим розрахунком.

Що стосується жителів, які потрапили під псевдомонетизовану систему, державні субсидії їм стали надходити вже з січня 2019 г. Спочатку кошти перераховувалися на особисті рахунки споживачів в Ощадбанку, а потім йшли постачальникам. Наприкінці опалювального сезону абоненти, котрі економно витрачали газ, отримували залишок грошей на руки.

Натомість економні споживачі, які потрапили під монетизовану схему нарахувань, не отримали нічого. Навпаки, в відправлених людям квитанціях з незрозумілих причин була заборгованість.

Експерти ресурсу «Газ Правда» докладають всіх можливих заходів до виправлення ситуації, що склалася. Силами фахівців було розроблено кілька пропозицій, що стосуються врегулювання цього питання, які були направлені до Кабінету Міністрів країни.

Докладніше дивіться на сайті www.gazpravda.com.ua

Вам також має сподобатись...

Loading...