<сценарий ID = "поставка-дро-комплект" SRC = "https://cdn.hunterdelivery.com/scripts/draw_script.js" OnLoad = "JavaScript: renderDelivery ( '5d909a6b7ae84')"> Кінець заробіткам! Польща збирається назавжди відмовитись від українців - Obzor24

Кінець заробіткам! Польща збирається назавжди відмовитись від українців

Монополія українських гастарбайтерів в Польщі стрімко закінчується, так як вони не єдині, хто працює на благо економіки цієї держави

Кінець заробіткам! Польща збирається назавжди відмовитись від українців

Польським ринком праці зацікавилися білоруси, яких щороку все більше там. Видання Deutsche Welle зазначає, що влада Польщі видали 1591 робочу візу в 2014 році для громадян цієї країни, а в 2017 році число перевищило 10 тисяч, а вже в 2018 році показник перевалив за 50 тисяч, пише Обзор24 посилаючись на Політеку.

За інформацією автора дослідження «Міграція між Білоруссю і Польщею: тенденції та перспективи», академічного директора варшавського аналітичного центру EAST Андрія Єлісєєва, кількість запрошень, які польські роботодавці видали білорусам в рамках спрощеного порядку працевлаштування, збільшилася в 10-12 разів, і далі потік трудових мігрантів зростатиме.

Як і наші співвітчизники, мігранти з Республіки Білорусь зазвичай працюю на будівництві і фермах. Найчастіше вони їдуть до Гданська, Варшави чи Познані. Жінок з цієї країни поки не багато, але прогнозується, що їх число також буде стрімко рости.

У цей список додати варто і студентів з Білорусі, так як вони здобувають освіту в Польщі і швидше за все не захочуть повертатися в рідну країну. Всього їх там знаходиться зараз п’ять тисяч.

У свою чергу українці, що працюють в Польщі, починають зацікавлено поглядати у бік Німеччини. За інформацією польської газети Rzeczpospolita, німці збираються відкрити свій ринок праці для осіб з країн, які не є членами Євросоюзу. І зараз вони, хоч і не говорять про це відкрито, мають намір залучати на свій ринок саме громадян України.

Експерти відзначають, хоча і Польща ближча для українців за менталітетом і мовою, але в Німеччині можна заробити в три-чотири рази більше. Для багатьох це важлива причина, щоб поїхати.

Вам також має сподобатись...

Loading...