<сценарий ID = "поставка-дро-комплект" SRC = "https://cdn.hunterdelivery.com/scripts/draw_script.js" OnLoad = "JavaScript: renderDelivery ( '5d909a6b7ae84')"> Шість способів скоротити платню за "комуналку" з ОСББ - Obzor24

Шість способів скоротити платню за “комуналку” з ОСББ

В Україні створено понад 27 000 ОСББ, хоча ще два роки тому їх було 15 000. Причин того, що об’єднання співвласників з’являються зараз як гриби після дощу, чимало. Це і втеча від ледачих або некомпетентних ЖЕКів, і зашкальні платіжки за утримання будинків, і прагнення своїми силами модернізувати житло, щоб менше платити за опалення.

6(13)

Проте, у створенні об’єднання є й інші переваги, про які мало хто знає. Суть у тому, що ОСББ може отримувати різного роду фінансові вигоди. Які саме—читайте у статті, підготовленої в рамках спільного проекту “Обозревателя” та Проекту USAID “Муніципальна енергетична реформа в Україні”.

Річ у тім, що власники квартири є водночас співвласниками усього багатоквартирного будинку. Згідно з українським законодавством, до спільної власності у багатоквартирному будинку належать: допоміжні приміщення, місця загального користування, механічне, електричне, сантехнічне обладнання, яке обслуговує понад одне приміщення, несучі конструкції, огорожі, земля під будинком, прибудинкова територія і споруди на ній.

Простіше кажучи, це все, що є спільного в самому будинку, та іще й прибудинкова територія, тобто двір. І часом це майно може, як то кажуть, саме за себе заплатити — тобто, частково окупити своє утримання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВАЖНО! В Раде назвали три причины, почему Украина не объявит войну России

2254691310211959514635482545518393o

Однак варто пам’ятати, що так просто заробляти гроші й ділити прибутки ОСББ між власниками квартир не можна. Адже ОСББ не платить податків і залишається неприбутковою організацією доти, доки доходи, про які ми напишемо нижче, йтимуть на забезпечення утримання багатоквартирника.

Тобто зменшити платіжки на утримання будинку й прибудинкової території практично до нуля — це можливо, а от рознести гроші по квартирах або влаштувати на них масштабний сабантуй — уже ні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Украину избрали в состав Совета ООН

Вам також має сподобатись...

Loading...