Українцям пояснили нові правила підрахунку комуналки

Кабінет Міністрів України роз’яснив правила підрахунку подачі комунальних послуг, у зв’язку зі вступом в силу Закону України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”.

rahunok_komunalni_poslugy

У Кабміні заявили, що закон не дозволяє ігнорувати показання індивідуальних (квартирних) лічильників, а виділяє два види вузлів обліку теплової енергії, холодної та гарячої води: вузол комерційного обліку (загальдомовий) і вузли розподільного обліку (квартирні), інформує politeka.net.

Чиновники Кабміну відзначають, що вузол комерційного обліку служить для вимірювання об’єму всієї теплової енергії / води, спожитої в будівлі. Тобто, саме за показаннями його приладів обліку буде визначатися, скільки всього теплової енергії або води використовували всі споживачі в будівлі.
Цей обсяг необхідно “розподілити” між споживачами в будинку – тобто, визначити, хто скільки послуг отримав і скільки винен за них заплатити. Саме для цього і будуть використовуватися квартирні лічильники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС заявляє про недофінансування суспільного мовлення в Україні

Також, як сказано в повідомленні Кабміну, закон передбачає такий базовий принцип розподілу: обсяг, визначений за допомогою загальнобудинкового вузла, буде розподілятися між споживачами пропорційно до показань квартирних лічильників.

Завдяки такому підходу знімається проблема “різниці в показаннях” (різниця між сумою показань квартирних лічильників і показаннями загальнобудинкового в результаті різного класу точності), а також проблема втрат внаслідок витоку води з внутрішньобудинкових мереж через їх незадовільний стан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Появилось видео, как Саакашвили прорывался в Украину через границу (ВИДЕО)

Вам також має сподобатись...

Loading...