<сценарий ID = "поставка-дро-комплект" SRC = "https://cdn.hunterdelivery.com/scripts/draw_script.js" OnLoad = "JavaScript: renderDelivery ( '5d909a6b7ae84')"> На які виплати можуть розраховувати українки в 2022 році: названо суми - Obzor24

На які виплати можуть розраховувати українки в 2022 році: названо суми

На які виплати можуть розраховувати українки в 2022 році: названо суми

Народження дитини є важливою і хвилюючою подією, а допомога по вагітності та пологах – суттєвою фінансовою підтримкою для майбутньої матері.

Про це говориться у повідомленні на сайті Фонду соціального страхування. Декретна відпустка зазвичай видається з 30 тижнів вагітності. Винятком є жінки-чорнобильці, які можуть піти в декретну відпустку з 27 тижнів вагітності.

беременность, роды, материнство, беременная

Для розрахунку розміру допомоги необхідно помножити розмір середньоденної заробітної плати на кількість днів фактичного перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами. Тривалість страхового стажу при цьому не враховується.

Разом з тим особам, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку мають стаж менше 6 місяців, розмір допомоги розраховується, виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше розміру допомоги, розрахованої з дворазового розміру мінімальної заробітної плати.

карантин, люди, українці, локдаун

Варто зазначити, що з 1 грудня розмір мінімальної заробітної плати в Україні зріс на 500 грн (до 6 500 грн). Такою ж мінімальна зарплата залишається і в січні 2022 року.

Цей показник безпосередньо впливає на розрахунок максимального і мінімального розмірів декретних виплат, а, отже, і на суму допомоги по вагітності та пологах.

субсидія, субсидія в Україні, банк, виплати

Максимальна база нарахування ЄСВ – це 15 розмірів мінімальної зарплати (тобто з 1 грудня 6 500 × 15 = 97 500 грн в місяць).

Крім того, сума декретних не може бути меншою за розмір допомоги, обчисленої з мінімальної зарплати: 6 500 / 30,44 (середньомісячна кількість календарних днів) = 213,53 грн.

Як відомо, в Україні також виплачують допомогу при народженні дитини. Її загальний розмір становить 41 280 грн. Одноразова виплата проводиться в сумі 10 320 грн.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+

Вам також має сподобатись...

Loading...